Втрата близького друга рідко опиняється в центрі уваги досліджень, що вивчають горе. Однак ці втрати доволі часто також призводять до серйозних і довготривалих реакцій горя.
Оскільки причинами смертності серед підлітків та молодих людей часто є нещасні випадки, самогубства та вбивства, це збільшує для них ризик виникнення травматичної втрати.
Травматичні втрати часто викликають нав’язливі думки про смерть, відчуття зневіри, шоку, гніву, провини, самотності, порожнечі та безнадійності, а також депресію та проблеми зі сном. У підлітків та молодих людей складне горе може викликати порушення розвитку, а саме формування ідентичності та розвиток соціальних навичок.
В результаті аналізу інтерв’ю з 13 молодими особами віком 18–31 рік, були виокремлені дві основні теми: дружба і горе.
Другорядні теми:
- важливість дружби;
- туга та спогади;
- як втрата вплинула на інші відносини;
- як втрата вплинула на повсякденне життя;
- горювання у ситуації, коли ти не є частиною сім’ї померлого.
Більшість з тих, хто втратив близького друга, відзначили глибокий вплив втрати і горя на них та життя в цілому: від повсякденної діяльності в школі або на роботі, до зміни ставлення до них, адже, за думкою оточуючих, вони не є родичами померлих, тож не мають права горювати так само, як родина померлого.
Це одне з небагатьох досліджень, де друзі померлих були ідентифіковані як унікальна група скорботних, та де зосередились виключно на їхній реакції. Це може призвести до кращого розуміння та усвідомлення того, що характеризує цей тип горя у порівнянні з горем від інших втрат.
Друзі, що переживають тяжку втрату, можуть мати серйозні та тривалі реакції горя, і їх слід визнати окремою групою скорботних, щоб вони могли отримувати допомогу та підтримку, яких потребують.
Johnsen I, Tømmeraas AM. Attachment and grief in young adults after the loss of a close friend: a qualitative study. BMC Psychol. 2022 Jan 15;10(1):10. doi: 10.1186/s40359-022-00717-8. PMID: 35033193; PMCID: PMC8760658.