Втрата вагітності, включаючи медикаментозне переривання вагітності, викидень, позаматкову вагітність та народження мертвої дитини, зазвичай пов’язана з горем, яке переживає жінка після цієї події.
Жінки, що перенесли втрату вагітності, в майбутньому з більшою ймовірністю зіткнуться з проблемами психологічного характеру, такими як депресія та тривога. При цьому, наслідки для психологічного здоров’я під час наступних вагітностей та після здорових родів наразі є маловивченими.
Дане дослідження мало на меті вивчити вплив будь-якого типу втрати вагітності на психічне здоров’я жінки при наступних вагітностях та в післяродовому періоді.
Так, в ході дослідження було отримано такі результати:
- 30,5 % з 584 учасниць опитування зіткнулися з втратою вагітності до народження молодшої дитини;
- за частотою несприятливі події репродуктивної системи або вагітності розподілилися наступним чином: 27,7 % – викидень, 2,7 % – переривання вагітності за медичними показаннями, 2,1 % – народження мертвої дитини, 1,4 % – позаматкова вагітність;
- 45,5 % жінок повідомили, що зіткнулися з принаймні однією емоційною проблемою під час останньої вагітності;
- 51,9 % жінок мали хоча б одну емоційну проблему в післяродовому періоді: сум і поганий настрій – 30,1 %, стрес або дистрес – 25,3 %, тривога – 22,3 %.
При цьому, не було виявлено жодних доказів, що дозволяли б припустити наявність зв’язку між попереднім перериванням вагітності та будь-якими емоційними проблемами у післяродовому періоді.
Результати даного дослідження наочно демонструють те, що жінки, які пережили втрату вагітності, мають отримувати кваліфіковану допомогу в області психологічного здоров’я не тільки одразу після такої втрати, але і під час будь-якої наступної вагітності.
Chojenta C, Harris S, Reilly N, Forder P, Austin MP, Loxton D. History of pregnancy loss increases the risk of mental health problems in subsequent pregnancies but not in the postpartum. PLoS One. 2014 Apr 14;9(4):e95038. doi: 10.1371/journal.pone.0095038. PMID: 24733508; PMCID: PMC3986356.