Австралійські коронери – це судові чиновники та юристи, які прагнуть встановити факти, пов’язані зі смертю: чи вона відбулася, як, коли, де і за якої причини. Є твердження, що обов’язкові публічні розслідування приносять додаткову користь, адже впливають на надання «терапевтичної допомоги» родинам зниклих безвісти.
Чи приносить розслідування терапевтичну користь родинам зниклих безвісти осіб? Як впливає на родини досвід судового процесу?
Дослідження в темі зниклих безвісти вимагають розуміння того, що неоднозначна втрата значно відрізняється від тяжкої втрати в результаті смерті, що має підтвердження. Тиск на родини, щоб вони прийняли той чи інший результат, може відштовхнути такі сім’ї, збільшити їхні страждання та завадити близьким рухатися вперед у терапевтичному напрямку.
За допомогою інтерв’ю в рамках даного дослідження було вивчено досвід 15 членів родин і друзів зниклих безвісти осіб, що брали участь у розслідуванні щодо зникнення в Новому Південному Уельсі в Австралії.
Було виокремлено 6 головних тем в досвіді учасників розслідування:
1) можливість бути почутими;
2) шанс на інформацію щодо процесу пошуку та можливих варіантів підтримки;
3) чуйне ставлення та зрозуміла мова;
4) своєчасність розслідування;
5) публічна та офіційна середа;
6) результати.
Загалом, сім’ї отримали вигоду від можливості зробити свій внесок у пошуки близької людини, бути почутими, а також від співчутливого ставлення та отримання інформації щодо доступних послуг підтримки. При цьому, відсутність цих факторів негативно впливала на добробут родин зниклих безвісти.
Ці результати поглиблюють розуміння необхідності заходів, що зменшують негативний вплив на родини в процесі офіційних пошуків та розслідувань зникнення безвісти.
Dartnall S, Goodman-Delahunty J, Gullifer J. An Opportunity to Be Heard: Family Experiences of Coronial Investigations Into Missing People and Views on Best Practice. Front Psychol. 2019 Nov 12;10:2322. doi: 10.3389/fpsyg.2019.02322. PMID: 31780975; PMCID: PMC6861418.