Втрата вагітності, в тому числі викидень та народження мертвої дитини, є достатньо розповсюдженим явищем. За загальною статистикою, 20–30 % вагітностей завершуються викиднем.
Втрата вагітності викликає у батьків різні, динамічні та абсолютно індивідуальні реакції. Однак вочевидь ця втрата перериває мрію про батьківство, нове життя та надії на майбутнє.
Зовнішні прояви страждань не обов’язково вказують на те, що людина переживає та чого потребує. Так, соціальний контекст спонукає чоловіків зберігати фасад стоїцизму та сильну захисну роль і не дозволяє висловлювати свої почуття та емоції іншим.
До того ж, відповідно до цієї соціальної конструкції, страждання жінок є більш «законними», аніж страждання чоловіків, що сприяє подальшій ізоляції та дистанціюванню чоловіків та ускладнює отримання ними відповідної підтримки.
Ціллю даного дослідження було вивчити, як чоловіки справляються зі стражданнями, що викликані втратою вагітності.
В процесі пошуку спроб пояснити страждання після втрати вагітності з чоловічої точки зору, виникла основна теорія двошарового маскування страждань. Чоловіки маскували страждання, раціоналізуючи процес пошуку сенсу та приховуючи власні емоції від оточуючих.
Результати даного дослідження демонструють вплив втрати вагітності на чоловіків, а також представляють модель двошарового маскування як спосіб чоловіків боротися зі стражданнями, що викликані втратою вагітності.
Тож, щоб забезпечити комплексну допомогу родинам, що втратили вагітність, необхідно визнавати страждання чоловіків. Теорія двошарового маскування може надалі використовуватися як теоретична основа для інших досліджень, а також для вирішення питання комплексної підтримки, яка буде враховувати потреби чоловіків після втрати вагітності.
Fernández-Basanta S, Coronado C, Movilla-Fernández MJ. Double-Layer Masking of Suffering After Pregnancy Loss: A Grounded Theory Study from a Male Perspective. J Midwifery Womens Health. 2022 Jul;67(4):470-477. doi: 10.1111/jmwh.13353. Epub 2022 Mar 11. PMID: 35277916; PMCID: PMC9545819.