Психологічна допомога під час переживання горя вдовами працівників правоохоронних органів

Розглянуто психоемоційний стан жінок, чоловіки яких загинули під час бойових дій або виконання службових обов’язків. Запропоновано методики групової психокорекції. Аргументовано необхідність надання психологічної допомоги цим особам незалежно від строку вдівства.

 

Актуальність зазначеного питання випливає з необхідності надання психологічної допомоги жінкам, чоловіки яких загинули під час виконання службового обов’язку. Професії співробітників правоохоронних органів і військовослужбовців вважають екстремальними. Вони майже щодня стикаються із ситуаціями, у яких до людей висуваються вимоги, що перевищують їхній звичайний адаптивний потенціал Це завжди або виклик, або загроза життєдіяльності людини, або непоправні втрати.

 

У сучасних умовах, коли українці зіткнулись із повномасштабними бойовими діями на власній території, чого не було принаймні 70 років, ми маємо велику кількість втрат серед військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, представників Національної гвардії України, а також серед мирних жителів. 

 

Психологічний аналіз воєн свідчить про досить специфічні розлади в учасників бойових дій, а також, 

ураховуючи процес «індукції», і в членів родини, який з часом  починає виявлятись у соціальній структурі. Це призводить до зниження якості життя окремих соціальних груп та суспільства 

загалом.

 

Повну версію статті читайте за посиланням: https://psychped.naiau.kiev.ua/index.php/psychped/article/view/454/456